بعد از برنده شدن چه مراحی را باید طی کنیم تا ویزا را دریافت کنیم؟

پاسخ موسسه: مرحله اول تکمیل فرم DS-260 میباشد. مرحله دوم دریافت نامه دعوت به مصاحبه میباشد. مرحله سوم ترجمه مدارک و انجام واکسن ها میباشد. مرحله چهارم رفتن به شهر مقصد مصاحبه و انجام ادامه واکسن ها و ادامه مدیکال میباشد. مرحله پنجم حضور در سفارت جهت مصاحبه میباشد. مرحله ششم هم دریافت ویزا میباشد. تمامی مراحل فوق در موسسه ایرانیان لاتاری پشتیبانی خواهند شد.

من و همسرم قصد ثبت نام لاتاری داریم و سه فرزند 23، 18 و 15 ساله داریم، برای ثبت نام میتونیم فرزندانمان را زیر مجموعه خود قرار دهیم؟

پاسخ موسسه: والدین فقط میتوانند اسامی فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را در فرم ثبت نام خود درج نمایند و ذکر اسامی فرزندان بالای 21 سال همراه والدین باعث رد صلاحیت و ریجکت شدن فرم ثبت نام والدین خواهد شد.
همچنین درج اسامی فرزندان زیر 21 سال مجرد برای والدین در فرم ثبت نام الزامی میباشد و در صورت عدم درج اسامی آنها ریجکت خواهند شد.

برای گرفتن عکس در منزل با گوشی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ آیا گرفتن عکس با گوشی مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟

پاسخ موسسه: برای گرفتن عکس با گوشی در منزل به این نکات توجه کنید: 1- نگاه مستقیم به دوربین2- شانه ها مستقیم به دوربین 3- پس زمینه عکس سفید یکدست باشد 4- سایه روی پس زمینه نباشد،برای نبودن سایه روی پس زمینه از دیوار پشت سر دومتر فاصله بگیرید 5-شانه ها کاملا در عکس معلوم باشند.بعد از ارسال این عکس طراحان موسسه تمام استانداردهای لازم را اعمال خواهند کرد.
عکس هایی که بوسیله موسسه از شما تایید شده و تحویل گرفته شوند 100% تایید خواهند شد،ضمنا بالغ بر 80% برندگان موسسه در سه سال گذشته عکس خود را با گوشی تهیه کرده اند.

اگر به صورت مجردی در لاتاری برنده و به آمریکا مهاجرت کنم، آیا میتوانم بستگان درجه یک خود را هم به آمریکا ببرم؟

پاسخ موسسه: باید از دریافت گرین کارت پنج سال بگذرد و شما سیتیزن آمریکا شوید. بعد از سیتیزن شدن میتوانید از دولت آمریکا درخواست اقامت بستگان درجه یک خود را کنید که این پروسه هم معمولا بیش از یک سال زمانبر خواهد بود.

مصاحبه لاتاری بعد از برنده شدن به چه صورت میباشد و در کجا انجام میشود؟

پاسخ موسسه: مصاحبه لاتاری برای تحویل و چک مدارک و احراز هویت شما میباشد، در این مصاحبه آفیسر سوالات کلی در مورد هدف مهاجرت و وضعیت شغلی و تحصیلی و فردی میپرسد و مصاحبه ای بسیار ساده میباشد و در صورت کامل بودن مدارک و درست انجام شدن مراحل ثبت نام و بعد از برنده شدن هیچ مشکلی نیست.
مکان مصاحبه بعد از برنده شدن به انتخاب سایت لاتاری یکی از شهرهای ایروان،ابوظبی یا آنکارا برای ایرانیان خواهد بود.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه مدتی فرصت داریم تا به آمریکا برویم، آیا بعد از رفتن محدودیتی برای سفر به ایران نداریم؟

پاسخ موسسه: بعد از اعلام نتایج(اردیبهشت ماه) بین 6 تا 16 ماه بعد به مصاحبه دعوت خواهید شد،بعد از رفتن به مصاحبه و دریافت ویزا 6 ماه فرصت دارید وارد خاک آمریکا شوید. بعد از ورود به آمریکا بدون هیچ محدودیتی میتوانید به ایران در رفت و آمد باشید.

آیا برای مصاحبه بعد از برنده شدن در لاتاری و برای ورود به آمریکا مدرک زبان باید داشته باشیم؟

پاسخ موسسه: خیر، هیچ مدرک زبانی برای لاتاری نیاز نیست،مصاحبه شما به زبان فارسی انجام میشود و در زمان ورود به آمریکا ارائه هیچ مدرک زبانی لازم نیست.
خوب بودن زبان شما صرفا جهت زندگی در آمریکا و پیدا کردن کار و مسائل شخصی شما لازم است.

همسر من باردار هستند و فرزند ما چند ماه دیگر متولد میشود، وضعیت این فرزند بعد از برنده شدن در لاتاری به چه صورت خواهد بود؟

پاسخ موسسه: بعد از برنده شدن امکان اضافه کردن اسم این فرزند به فرم شما وجود دارد و این شخص هم گرین کارت دریافت خواهند کرد.

بعد از برنده شدن در لاتاری و رفتن به آمریکا باید برای مدتی در کمپ یا اردوگاه زندگی کنیم؟

پاسخ موسسه: خیر،شما بعد از برنده شدن و رفتن به آمریکا از لحظه ورود حق اقامت رسمی آمریکا را دارید و میتوانید در ایالت و شهر دلخواه خود و در مکان انتخابی خود زندگی کنید و اصلا کمپ یا اردوگاه یا موارد مشابهی وجود ندارد.

من در حال جدا شدن از همسرم هستم اما هنوز طلاق رسمی نشده و قصد ندارم همسرم را با خودم به آمریکا ببرم، با این وضعیت باید تک نفره ثبت نام کنم یا دو نفره؟

پاسخ موسسه: هر شخص هنگام ثبت نام باید وضعیت کنونی را در فرم ثبت نام لاتاری قید نماید. شما اکنون رسما متاهل هستید و باید فرم متاهلی پر کنید. بعد از برنده شدن اگر جدا شده بودید که ما اسم همسر شما در از فرم حذف خواهیم کرد و اگر همچنان متاهل بودید اما قصد همراه بردن همسرتان را نداشتید میتوانید به تنهایی مهاجرت کنید و بعد از برنده شدن این حق انتخاب را دارید.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه مزایایی به من تعلق میگیرد؟آیا میتوانم امتیازم را به کسی واگذار کنم؟

پاسخ موسسه: در صورت برنده شدن در لاتاری شما گرین کارت آمریکا را دریافت میکنید،داشتن گرین کارت به منزله اقامت دائم آمریکا میباشد. دارندگان گرین کارت حق کار،تحصیل و زندگی در تمام ایالت های آمریکا را دارا هستند.
ضمنا امتیاز برنده شدن لاتاری قابل واگذاری نیست.

عکس لاتاری حتما باید در آتلیه گرفته شود؟حتما باید فرم لباس رسمی پوشیده شود یا رنگ خاصی داشته باشد؟

پاسخ موسسه: گرفتن عکس لاتاری در آتلیه یا در منزل با تلفن همراه هیچ تفاوتی ندارد، مهم قالب درست عکس میباشد، در نظر داشته باشید که بالغ بر 80% برندگان موسسه در دوسال گذشته عکس خود را با گوشی در منزل گرفته اند. پوشیدن لباس رسمی یا رنگی خاص هیچ الزامی ندارد و شما با هر نوع لباس و هر نوع رنگی میتوانید عکس لاتاری را تهیه نمایید.

من در حال حاضر مجرد هستم اما بعد از ثبت نام لاتاری ممکن است ازدواج کنم، در صورت ازدواج وضعیت همسرم به چه صورت میباشد؟

پاسخ موسسه: ما موظف به ثبت نام متقاضی با شرایط کنونی شخص هستیم، فرم شما باید به صورت مجردی ثبت شود و بعد از برنده شدن در صورتی که ازدواج کرده بودید فرم های بعد از برنده شدن شما را به صورتی ترتیب میدهیم که امکان دریافت گرین کارت برای همسر شما نیز وجود داشته باشد.

سوالات مصاحبه سفارت برندگان لاتاری آمریکا
سوالات مصاحبه سفارت برندگان لاتاری آمریکا
مصاحبه های برنده های لاتاری
blank
blank